Trápí vás bolest páteře, karpální tunel nebo brnění končetin?

Bolest páteře během života postihne zhruba 80% lidí, přičemž u 10% z nich se bolest vyvine do chronické podoby. Nejčastější příčinou bývají poškozené nervy.

a b c d e f h i k l m n o p r s t u v ú

Akupunktura

jedná se o odvětví tradiční čínské medicíny, zkráceně TCM. Cílem je zavádění sterilních jehel z nerezové oceli do konkrétních oblastí pokožky za účelem zmírnění nebo vyléčení příznaků onemocnění. Periferní stimulace akupunkturních bodů trvá asi 20 až 40 minut v klidné, uvolněné, a především pohodlné poloze vleže nebo vsedě. Před zavedením jehly se akupunkturní bod lehce masíruje. Během každého akupunkturního ošetření by se mělo napíchat jen tolik bodů, kolik je nutných. Akupunkturní jehly jsou jednorázové jehly, které je nutné po použití zlikvidovat. Jak dlouho a jak intenzivně se akupunkturní léčba provádí, lze stanovit pouze individuálně v závislosti na typu onemocnění.

Akutní

náhlý, rychlý, s těžkým průběhem. Akutní se označuje onemocnění, která rychle propuknou a trvají poměrně krátkou dobu 3 až 14 dnů.

Analgetikum

lék, kterým se tiší nebo zmírňuje bolest.

Anamnéza

systematické dotazování pacienta ošetřujícím lékařem nebo jinou ošetřující osobou za účelem zjištění příčin nebo poznání příznaků. Cílem je prostřednictvím přesně položených otázek získat další informace o potřebné léčbě či vyšetření. Anamnéza často vede při lékařském vyšetření k předpokládané diagnóze.

Antireumatiká

protizánětlivé léky, které se používají především ke zmírnění zánětu při onemocněních kloubů. Předepisují se i na řadu dalších onemocnění pohybového aparátu a jako protizánětlivý lék.

Aplikace

jinými slovy způsob podávání léků. Aplikace může probíhat různými způsoby. Záleží na aplikované lékové formě  kapky, čípky, tablety sirup, roztok atd.

Artritida

zánět jednoho nebo více kloubů. Pokud je postižen pouze jeden kloub, jedná se o monoartritidu, postižení více kloubů se nazývá polyartritida. Artritida je zánětlivé onemocnění kloubů, které je doprovázeno příznaky, jako je bolest, otok, zarudnutí, zhoršená funkce, postižené místo je teplé. Zánětem může být postižen jakýkoli kloub v lidském těle. Nejběžnější formou artritidy je chronická artritida, známá také jako revmatoidní artritida a lidově řečeno revmatismus.

Artróza

jedná se o degenerativní postižení kloubů, které se vyvíjí pomalu a často se vyskytuje u starších lidí. Artróza způsobuje poškození kloubní chrupavky z různých příčin, jako je nadměrné nebo nesprávné namáhání kloubu, úrazy nebo nedostatek pohybu. Artróza často postihuje kyčelní nebo kolenní kloub.

Atlas

označuje první krční obratel páteře, který podpírá celou hlavu. Svůj název dostal podle řeckého Titána Atlase, který musel na ramenou zvednout váhu nebes. V praxi se atlas označuje zkratkou C1.

Axon

označuje se tak výběžek nervové buňky. Axon nervového vedení vysílá elektrické impulsy, tzv. nervové impulsy, z jedné nervové buňky do druhé. Je obalený a tím chráněný tukovou vrstvou, také známou jako myelinová vrstva.

zada_3

Už žádné AU!

1 kapsle denně

Balení: 30 kapslí
 
AUBLOCK_30_3D_CZ-1

Pro řízenou dietní výživu při bolesti doprovázející vertebrogenní syndrom, syndrom karpálního tunelu, polyneuropatie různého původu a neuralgie.

Není určeno pro děti do 12 let.