Trápí vás bolest páteře, karpální tunel nebo brnění končetin?

Bolest páteře během života postihne zhruba 80% lidí, přičemž u 10% z nich se bolest vyvine do chronické podoby. Nejčastější příčinou bývají poškozené nervy.

a b c d e f h i k l m n o p r s t u v ú

Kausalní

příčinný, kauzální terapie je léčba zaměřená na odstranění příčiny nemoci

Kontraindikácie

je faktor (např. věk, některá předchozí onemocnění, úrazy) nebo stav (např. těhotenství), který odporuje určitému lékařskému opatření, např. podání určitého léku. Při ignorování kontraindikace může dojít k negativním důsledkům pro pacienta, např. poškození orgánu nebo zhoršení onemocnění. Termín je odvozen z latinských slov „contra“ (proti) a „indicare“ (označit).

Kostrč

tvoří nejspodnější část páteře. Skládá se ze čtyř až pěti ocasních obratlů. Ty jsou obvykle spojeny dohromady a tvoří jedinou kost. Kostrč je výchozím bodem pro různé vazy a svaly pánve, zejména pánevního dna a kyčelních kloubů.

Krční obratle

obratle mezi hrudní páteří a hlavou. Tato část je známá jako krční páteř a tvoří tzv. kraniální konec páteře.

Krční páteř

zvláště flexibilní úsek páteře mezi hrudní páteří a hlavou. Obecně je věnována zvláštní pozornost správnému držení krční páteře, abychom se vyvarovali bolesti např. způsobené nesprávným držením těla u stolu.

Křížová kost

je klínovitá kost v dolní části páteře. Obepíná zadní část obratlového kanálu a tvoří s kyčelní kostí celek, tzv. pánevní pletenec. Křížová kost je základem pro pohyblivou horní část těla. Problémy s křížovou kostí můžou zapříčinit např. ústřel (housera).

Kurz pro zdravá záda

nabízí řadu tréninkových programů, knih a dalších médií, která poskytují cvičení a informace o prevenci a úlevě od problémů se zády. Cílem je podpořit „zdraví zad“ a zabránit tomu, aby se problémy se zády staly chronickými.

Kyselina listová

patří do skupiny vitamínů B a je známá také jako vitamín B9, vitamín B11, vitamín M nebo folát. Kyselinu listovou si lidské tělo nedokáže vyrobit samo, ale je zvláště důležitá, protože je nezbytná pro všechny procesy buněčného dělení a mnoho metabolických reakcí. Je v malém množství obsažena v následujících potravinách: celozrnné výrobky, zelená listová zelenina, červená řepa, brokolice, mrkev, chřest, ředkvičky, růžičková kapusta, rukola, špenát, rajčata, vaječné žloutky a ořechy, ovoce, ryby a maso. Přírodními zdroji kyseliny listové jsou kvasnice, pšeničné klíčky a otruby, dále telecí a drůbeží játra. Doporučená denní dávka je 200 µg.

zada_3

Už žádné AU!

1 kapsle denně

Balení: 30 kapslí
 
AUBLOCK_30_3D_CZ-1

Pro řízenou dietní výživu při bolesti doprovázející vertebrogenní syndrom, syndrom karpálního tunelu, polyneuropatie různého původu a neuralgie.

Není určeno pro děti do 12 let.