Trápí vás bolest páteře, karpální tunel nebo brnění končetin?

Bolest páteře během života postihne zhruba 80% lidí, přičemž u 10% z nich se bolest vyvine do chronické podoby. Nejčastější příčinou bývají poškozené nervy.

a b c d e f h i k l m n o p r s t u v ú

Léze

změna ve tkáni způsobené nemocí nebo zraněním. Termín se používá zvláště často pro poškození nebo změny kůže, ale v zásadě mohou být postiženy všechny tkáně a struktury v těle.

Lokální anestetikum

léky pro lokální anestezii. Vytvářejí v místě aplikace na omezenou dobu stav otupělosti, aby bylo možné provést operativní nebo diagnostické opatření. Lokální anestetika lze použít v různých formách: povrchově (povrchová anestezie), inhalačně (infiltrační anestezie), injekčně (intravenózní regionální anestezie) nebo cíleným vypínáním určitých nervů nebo nervových větví injekcí kolem nich lokálními anestetiky (kondukční anestezie).

Lordóza

zakřivení páteře směrem ven (konvexní) a dopředu (ventrální). U lidské páteře se vyskytují lordózy v krční a bederní oblasti. Odborníci označují přehnané ventrální konvexní zakřivení části páteře jako hyperlordózu. Opakem lordózy je kyfóza.

Lumbago

lidově známé jako „ústřel, houser“. Lékaři hovoří také o lokálním bederním syndromu, bolestech beder nebo ischiasu. Jedná se o akutní, závažné potíže v oblasti beder.

Lumbalní

vztahující se k bederním obratlům, patřící k nim nebo z nich vycházející.

zada_3

Už žádné AU!

1 kapsle denně

Balení: 30 kapslí
 
AUBLOCK_30_3D_CZ-1

Pro řízenou dietní výživu při bolesti doprovázející vertebrogenní syndrom, syndrom karpálního tunelu, polyneuropatie různého původu a neuralgie.

Není určeno pro děti do 12 let.