Trápí vás bolest páteře, karpální tunel nebo brnění končetin?

Bolest páteře během života postihne zhruba 80% lidí, přičemž u 10% z nich se bolest vyvine do chronické podoby. Nejčastější příčinou bývají poškozené nervy.

a b c d e f h i k l m n o p r s t u v ú

Reflex

neuvědomělá a vždy stejná reakce nervového systému na podnět. Vyšetření reflexů umožňuje učinit závěry o funkčním stavu nervového systému. Jedním z příkladů je mrkací reflex nebo kontrakce zornice při vystavení světlu. Známý je také reflex hamstringů, kdy se bérce automaticky zvednou při lehkém zasažení určité šlachy pod kolenem.

Roztroušená skleróza

chronické zánětlivé onemocnění centrálního nervového systému (CNS), při kterém je napadena krycí vrstva nervů. Spolu s epilepsií je RS jedním z nejčastějších neurologických onemocnění u mladých dospělých. Předpokládá se, že příčinou je autoimunitní reakce. Zánětlivé a imunitní buňky těla omylem napadají vlastní struktury těla. Dochází tak k poruše krycí vrstvy nervových vláken (myelinové pochvy) a k poškození samotných nervových vláken. V postižených vláknech se hůře přenášejí nervové podněty. Kromě mozku a míchy může být postižen i zrakový nerv. Onemocnění, známé také jako encephalomyelitis disseminata (ED), nelze vyléčit, ale průběh lze často různými opatřeními příznivě ovlivnit.

Rychlost nervového vedení

udává, jak rychle jsou elektrické impulsy přenášeny podél nervového vlákna.

zada_3

Už žádné AU!

1 kapsle denně

Balení: 30 kapslí
 
AUBLOCK_30_3D_CZ-1

Pro řízenou dietní výživu při bolesti doprovázející vertebrogenní syndrom, syndrom karpálního tunelu, polyneuropatie různého původu a neuralgie.

Není určeno pro děti do 12 let.