Trápí vás bolest páteře, karpální tunel nebo brnění končetin?

Bolest páteře během života postihne zhruba 80% lidí, přičemž u 10% z nich se bolest vyvine do chronické podoby. Nejčastější příčinou bývají poškozené nervy.

a b c d e f h i k l m n o p r s t u v ú

Taktilní

dotykový, hmatový, slovo je odvozeno z latinského slova „tangere“ („dotýkat se“). Pasivní vnímání mechanických dojmů se nazývá hmatové vnímání.

Tepelná terapie

využívá teplo z různých zdrojů (např. teplé zábaly a obklady nebo infračervené záření) k léčbě bolesti a nezánětlivých onemocnění. Důležitým účinkem tepla je uvolnění svalů. Metabolismus těla je stimulován tepelnou terapií. Pozitivní efekt se projevuje v tom, že v zahřátých tkáních je stimulován transport kyslíku i příjem živin a uvolňování produktů metabolismu. Zvýšené teplo v tkáni posiluje také imunitní systém.

Terapie

termín používaný k popisu všech opatření pro léčbu nemocí a zranění. Cílem je umožnit nebo urychlit hojení, odstranit nebo zmírnit symptomy a obnovit fyzické a/nebo psychické funkce. Kauzální terapie je zaměřena na odstranění příčiny, symptomatická terapie na odstranění symptomů.

Terapie bolesti

veškerá léčebná opatření zaměřená na odstranění akutní nebo chronické bolesti.

Tetraplegie

je úplné ochrnutí všech čtyř končetin (ruce a nohy). Příčiny mohou být např. vysoká paraplegie v důsledku poškození (léze) míchy v oblasti krku nebo poliomyelitida.

Topické (lokální)

popisuje použití léčivých látek tam, kde mají mít terapeutický účinek, např. lokálně nebo externě. Opakem je tzv. systémová aplikace, např. podání léčiva ve formě tablety nebo injekce, kdy je účinná látka distribuována do celého těla.

Trauma

fyzické zranění způsobené vnějším násilím

zada_3

Už žádné AU!

1 kapsle denně

Balení: 30 kapslí
 
AUBLOCK_30_3D_CZ-1

Pro řízenou dietní výživu při bolesti doprovázející vertebrogenní syndrom, syndrom karpálního tunelu, polyneuropatie různého původu a neuralgie.

Není určeno pro děti do 12 let.